Student Union Inauguration 2016-17 Back

DSC_7964.JPG

Student Union
President Leung Chak Lam 5E
Vice-President (Internal) Chen Qiqi 5E
Vice-President (External) Liu Chin Yui 5E
Secretary Chan Tin Pak 5B
P.R. Officers Chau Ho Yin 5B, Wong Tsz Tung 5C
General Affairs Officer Shiu Chun 5E
Publication Officer Luk Hoi Lam 5B
Treasurer Kwong Fung Yu 5E
Welfare Officer Ngan Yuen Fan 5D

Club / Department
Chairperson(s)
Christian Union Kwong Sai Wai 5B
Prefects Lee Tsz Hin 5E, Tsoi Wing Na
Competition Committee Ho Ho Wai 5B, Chan Sin Ting 5D
Blue House Chan Ho Jun 5D, Lee Hoi Ha 5D
Green House Li Chun Yin 4B, Liu Wai Yee 5D
Red House Fong Wing Lok 5C, Chee Yu Hung 5C
White House Wan Tsz Kin 4C, Yeung Lok Sum 5C
Guidance Prefects Wong Man Ki 5B
Moral and Civic Education Prefects Tsang Yin Tat 5C
Career Prefects Chum Chin Wai 5B
I.T. Team Tsui Hoi Kiu 5D
Junior Police Club Ho Kit Ying 3A
Interact Club Wong Nga Man 5D
Community Service Scheme Kwong Fung Yu 5E
Welfare & Service Lee Ting Yan 5E
Library Perfects Lee Ting Yan 5E
Campus TV Team Yan Tung 5D
Stage Support Team Kwong Fung Yu 5E
Environmental Ambassadors Choi Yee Nim 5D
Chinese Society Yau Wai Kit 5B
English Society Yung Ka Yi Kelly 5D
Humanities Society Cheung Wai Ngan 5C
Mathematics Society Chan Pak Hei 5E
Science Society Chong Yui 5E
Liberal Studies Society Chau Chiu Wang 4C
Meteorology Society  Leung Ka Ying 4D
School Magazine Society Yeung King Tung Kary 5B
Commerce Society Shiu Chun 5E
Self-directed Reading Scheme  Cheung Hoi Lok 5E
Arts Club Fong Pong Yuet 5B
Boy Scouts Wong Lik Kan 4C
Girl Guides Lee Ting Yan 5E
Photography Club Chen Ka Ho 5B
Sports Society Tam Kwan Yi 3B
Music Club Wong Suet Yi 5E
Animal Care Society Chan Lok Lok 3D
Board Game Club So Wang Yuen 4B
Gardening Club Wong Pok Yee 4D
Athletic Team Chan Ho Jun 5D, Yeung Lok Sum 5C
Badminton Team Lo Tsz Ching 3E, Pang Kwan Yee 4C
Basketball Team Fong Wing Lok 5C, Chee Yu Hung 5C
Cross Country Team Chan Ho Jun 5D
Football Team Ho Ho Wai 5B
Handball Team Lam Hon Sum Rex 4C, Fong Man Wai 5D
Swimming Team Li Ho Chun Alvin 4E, Fung Pui Ying 6D
Table Tennis Team Lo Yui Hoi 4D, Chan Cheuk Kwan 3E
Taekwando Club Cheung Hoi Lok 5E
Squash Team Mak Tsz Ching 4A
Volleyball Team Liu Wai Yee 5D
Indoor Rowing Team Li Chun Yin 4B, Yeung Lok Sum 5C
Junior Choir Lo Tsz Ching 3E
Senior Mixed Voice Choir Huang Man Hon 5B, Chum Chin Wai 5B
Wind Band Leung Yat Chun 4C
Orchestra Chen Ka Ho 5B, Leung Yat Chun 4C
Dance Team Ho Yui Chi 5C
English Debate Team Ho Chung Wa 3E
Chinese Debate Team Wong Man Ki 5B
Chinese Drama Club Huang Man Hon 5B
English Drama Club Hung Shu Yan 4B

Student Union Inauguration 2016-17 Back

DSC_7964.JPG

Student Union
President Leung Chak Lam 5E
Vice-President (Internal) Chen Qiqi 5E
Vice-President (External) Liu Chin Yui 5E
Secretary Chan Tin Pak 5B
P.R. Officers Chau Ho Yin 5B, Wong Tsz Tung 5C
General Affairs Officer Shiu Chun 5E
Publication Officer Luk Hoi Lam 5B
Treasurer Kwong Fung Yu 5E
Welfare Officer Ngan Yuen Fan 5D

Club / Department
Chairperson(s)
Christian Union Kwong Sai Wai 5B
Prefects Lee Tsz Hin 5E, Tsoi Wing Na
Competition Committee Ho Ho Wai 5B, Chan Sin Ting 5D
Blue House Chan Ho Jun 5D, Lee Hoi Ha 5D
Green House Li Chun Yin 4B, Liu Wai Yee 5D
Red House Fong Wing Lok 5C, Chee Yu Hung 5C
White House Wan Tsz Kin 4C, Yeung Lok Sum 5C
Guidance Prefects Wong Man Ki 5B
Moral and Civic Education Prefects Tsang Yin Tat 5C
Career Prefects Chum Chin Wai 5B
I.T. Team Tsui Hoi Kiu 5D
Junior Police Club Ho Kit Ying 3A
Interact Club Wong Nga Man 5D
Community Service Scheme Kwong Fung Yu 5E
Welfare & Service Lee Ting Yan 5E
Library Perfects Lee Ting Yan 5E
Campus TV Team Yan Tung 5D
Stage Support Team Kwong Fung Yu 5E
Environmental Ambassadors Choi Yee Nim 5D
Chinese Society Yau Wai Kit 5B
English Society Yung Ka Yi Kelly 5D
Humanities Society Cheung Wai Ngan 5C
Mathematics Society Chan Pak Hei 5E
Science Society Chong Yui 5E
Liberal Studies Society Chau Chiu Wang 4C
Meteorology Society  Leung Ka Ying 4D
School Magazine Society Yeung King Tung Kary 5B
Commerce Society Shiu Chun 5E
Self-directed Reading Scheme  Cheung Hoi Lok 5E
Arts Club Fong Pong Yuet 5B
Boy Scouts Wong Lik Kan 4C
Girl Guides Lee Ting Yan 5E
Photography Club Chen Ka Ho 5B
Sports Society Tam Kwan Yi 3B
Music Club Wong Suet Yi 5E
Animal Care Society Chan Lok Lok 3D
Board Game Club So Wang Yuen 4B
Gardening Club Wong Pok Yee 4D
Athletic Team Chan Ho Jun 5D, Yeung Lok Sum 5C
Badminton Team Lo Tsz Ching 3E, Pang Kwan Yee 4C
Basketball Team Fong Wing Lok 5C, Chee Yu Hung 5C
Cross Country Team Chan Ho Jun 5D
Football Team Ho Ho Wai 5B
Handball Team Lam Hon Sum Rex 4C, Fong Man Wai 5D
Swimming Team Li Ho Chun Alvin 4E, Fung Pui Ying 6D
Table Tennis Team Lo Yui Hoi 4D, Chan Cheuk Kwan 3E
Taekwando Club Cheung Hoi Lok 5E
Squash Team Mak Tsz Ching 4A
Volleyball Team Liu Wai Yee 5D
Indoor Rowing Team Li Chun Yin 4B, Yeung Lok Sum 5C
Junior Choir Lo Tsz Ching 3E
Senior Mixed Voice Choir Huang Man Hon 5B, Chum Chin Wai 5B
Wind Band Leung Yat Chun 4C
Orchestra Chen Ka Ho 5B, Leung Yat Chun 4C
Dance Team Ho Yui Chi 5C
English Debate Team Ho Chung Wa 3E
Chinese Debate Team Wong Man Ki 5B
Chinese Drama Club Huang Man Hon 5B
English Drama Club Hung Shu Yan 4B